ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 160602zielonka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 160602zielonka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

b_250_170_16777215_0_0_images_stories_zielonka.jpgW dniu 02.06. 2016 r. zorganizowaliśmy wycieczkę członków Koła Młodych Inżynierów MOIIB  na budowę Gimnazjum z halą gimnastyczną  i ośrodkiem kultury w miejscowości Zielonka- Parcele w gminie Stare Babice która jest inwestorem przedsięwzięcia. Budowę rozpoczęto 1 września 2015r, a zakończenie przewiduje się na przełomie 2-go i 3-ciego kwartału 2017. Ciekawostką dla uczestników była informacja ,że generalny wykonawca, firma  ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki jest laureatem jednej z głównych nagród w Konkursie MOIIB na Firmę Inżynierską Roku

Kompleks budynków zajmie ponad 3ha ogrodzonego zagospodarowanego zielenią terenu. Powierzchnia użytkowa budynków 8,3 tyś m2 , przy kubaturze blisko 68 tyś m3 i maksymalnej wysokości prawie 14 m.

Na budowie trwa montaż konstrukcji hali sportowej. Opiekun naszego Koła Młodych – z-ca przewodniczącego Rady MOIIB,  Roman Lulis, który jest kierownikiem budowy, oprowadzał uczestników, opowiadając o stosowanych technologiach, ciekawych elementach konstrukcyjnych oraz harmonogramie dalszych prac . Otrzymaliśmy wyczerpujące informacje o realizacji założeń funkcjonalnych obiektu w aspekcie zastosowanych rozwiązań architektoniczno - budowlanych.

Jak wspomniano, budynek składa się z trzech części: gimnazjum, ośrodka kultury i hali sportowej. Każda z nich ma niezależne wejście, ale  wewnętrzne ciągi komunikacyjne, łączą je ze sobą. Aula w pobliżu wejścia jest przewidziana dla 460 osób, a dzięki przesuwanym ścianom może funkcjonować jako przestrzeń otwarta wraz z przyległymi pomieszczeniami i korytarzami. Do auli, bez zmiany głównej koncepcji, można zaprojektować dodatkowo balkon dla 150 widzów. Przed wejściem do szkoły i ośrodka kultury skrzydła budynków tworzą plac. Halę sportową zaplanowano w pobliżu istniejących boisk, od strony południowej działki. Sale sportów walki i fitness zlokalizowane na piętrze, są przeszklone umożliwiając wgląd na halę sportową. W czasie dużych imprez można je przekształcić w dodatkową widownię, dla 260 osób. Podstawowym miejscem dla widzów ma być trybuna w hali sportowej przeznaczona dla ok. 300 osób .

W części budynku stanowiącej ośrodek kultury, na parterze zaplanowano bibliotekę i biura. Z tych funkcji mieszkańcy będą mogli korzystać także w czasie pracy gimnazjum. Zaplanowano bowiem niezależne wejścia i ciągi komunikacyjne. Do szkoły będą prowadziły dwie ścieżki rowerowe, przed budynkiem znajdzie się zadaszony parking dla rowerów. Pomieszczenia dla gimnazjum  będą rozlokowane na parterze i na piętrze. Szeroki hol wejściowy prowadzi do części administracyjnej i szatni. W skrzydłach budynku zaprojektowano klasy.. Na piętrze również przewidziano klasy , a także pracownie, pomieszczenia dla pedagogów, psychologa i pielęgniarki szkolnej .Rozwiązanie części sportowej obiektu, umożliwia korzystanie z hali sportowej bez zakłócania pracy dydaktycznej w ośrodku.

Wielkość obiektu, jego liczne funkcje i stan zaawansowania budowy, stanowi bardzo pouczający przegląd zadań czekających uczestników wycieczki w ich praktycznej działalności zawodowej.

Migawki z wycieczki oglądajcie w poniższej galerii.

{gallery}160602zielonka{/gallery}