ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20171028misja oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Multithumb found errors on this page:

ASD_7651.jpg28 i 29 października br. odbywały się Mistrzostwa Polski Samorządów zawodów zaufania publicznego w brydżu porównawczym, zorganizowane po raz szósty przez nasza Izbę we współpracy z Okręgową Izbą Lekarską i Warszawskim Związkiem Brydża Sportowego. Tym razem gościny na zawody udzieliła nam Fundacja WZBS w Centrum Sportów Umysłowych na warszawskim Ursynowie.

Zawody były w porównaniu z dotychczasowymi najliczniejsze. Klasyfikacja długofalowa pokazuje 68 nazwisk, a łącznie w turniejach zajęto 140 miejsc przy „zielonych” stolikach.

Obok najliczniejszego grona mazowieckiego, zagrały pełne zespoły Śląskiej OIIB OILekarskiej KIBR (Krajowa Izba Biegłych Rewidentów) i OIRP (Okręgowa Izba Radców Prawnych), Tylko pary reprezentowały izby: WMOIIB (Warmińsko Mazurska) i ŁOIIB (Łódzka).. Szczegółowe wyniki mistrzostw można znaleźć na stronie internetowej WZBS: http://www.warsbrydz.pl/wyniki/inne2017/171028MI/misja17.html

Ślązacy, którzy przyjechali w doborowym składzie i grali we wszystkich turniejach roznieśli przeciwników, wygrywając jeden turniej par, turniej teamów i klasyfikacje łączną. Mistrzem Polski został zeszłoroczny zwycięzca "Misji" kol. Jerzy Ujma, a wicemistrzem Janusz Kozula.

Drugim wicemistrzem został reprezentant biegłych rewidentów Zdzisław Kowalewski. Dr Krzysztof Makuch tryumfował w loteryjnym turnieju indywidualnym, a  również lekarze Andrzej Kazimierczak i Igor Łobodziński, wygrali najliczniejszy turniej par na punkty meczowe. Królową i Wicekrólową Mistrzostw zostały znakomite brydżystki,  lekarki Zofia Zaręba i Ewa Skopińska.

Rezultaty, reprezentantów Mazowsza to drugie miejsce Lechosława Piotrowskiego i Wiesława Sycza. w  turnieju na zapis maksymalny, medal brązowy  Ewy i Lecha Chłopeckich z Radomia.

W turnieju indywidualnym brązowy medal samorządowców wywalczył Dariusz Gelo; w turnieju na punktu meczowe, członkowie drużyny MOIIB Edward i Tomasz Braniccy zajęli piąte miejsce.

W turnieju teamow za plecami zwycięzców Ślązaków i  Biegłych Rewidentów, uplasowała się jedna z drużyn Mazowsza dzieki nadzwyczajnej postawie drużyny lekarzy którzy uznali pomyłkę w zakończonym już zapisie rozgrywek. Zespół MOIIB3 grał w składzie: Dariusz Gelo Adam Łaszczotko, Sławomir Stępniewski i Jerzy Jodełka.

Bohaterom FAIR PLAY – lekarzom, pragniemy przekazać tą drogą wyrazy szczególnego uznania, i podziękowania za utrwalenie przekonania, że „Misja” to integracja przebiegająca w szczególnie przyjacielskiej atmosferze.

Jak zawsze doskonałe przygotowanie i prowadzenie turniejów, zawdzięczamy profesjonalizmowi sędziego Arkadiusza Ciechomskiego.

Dziekujemy Krzysztofowi Siwkowi, który nie bacząc na liczne obowiązki, związane z równolegle rozgrywanymi turniejami, zadbał o serwis zdjęciowy.

Więcej o „Misji” napiszemy w najbliższym numerze „Inżyniera Mazowsza” Galeria zdjęć poniżej