ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

b_250_170_16777215_00_images_bim.jpg "Bim na budowie" pierwsza Konferencja organizowana wspólnie przez Izbę Projektowania Budowlanego i naszą Izbę Mazowiecką przeszła do historii. Partnerstwo oddziału Warszawskiego PZiTB i Stowarzyszenia Kosztorysantów Budownictwa oraz ranga oficjalnych patronów Konferencji przyczyniły się do wysokiej frekwencji i konieczności ograniczenia zgłoszeń do udziału w niej. Zamierzenie Konferencji to dążenie do uświadomienia wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego, jak korzystne jest wprowadzenie do powszechnego stosowania metody optymalizującej przebieg każdej budowy, jaką jest modelowanie wszechstronnej informacji o budowie. Głównymi adresatami spotkania byli inwestorzy i wykonawcy, którzy szczególnie powinni być świadomi korzyści zastosowania BIM i warunków w jakich możliwe jest jej użycie. Pierwszy, zdecydowany patron przedsięwzięcia, Prezes UZP uznał ponad wszelką wątpliwość, że rozszerzanie świadomości o walorach tej metodologii jest ze wszech miar celowe, mimo trudności które towarzyszyć będą jej implementacji. Starannie dobrani przez merytorycznego animatora przedsięwzięcia członka prezydium IPB prezesa Datacomp Andrzeja Tomanę referenci, w 10 referatach prezentowanych multimedialnie, postarali się aby uczestnicy otrzymali duża dawkę wiedzy o prawnych, technicznych i organizacyjnych zagadnieniach towarzyszących stosowaniu BIM. Miarą sukcesu tego typu wydarzeń jest zainteresowanie częścią dyskusyjna, która  w tym przypadku została zrealizowana w formie panelu kończącego spotkanie.

Wszystkich uczestników, którzy chcieliby powrócić do prezentowanej tematyki, zadać pytania lub podzielić się swoimi spostrzeżeniami, prosimy o przesłanie ich na adresy jednej z Izb organizatorek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Relacje z konferencji znajda Koleżanki i Koledzy w najbliższych numerach „Inżyniera Mazowsza” i „Wiadomościach Projektanta Budownictwa”