ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

Koło Młodych Mazowieckiej Izby Inżynierów Budownictwa zaprasza wszystkich członków MOIIB na kolejną ciekawą wycieczkę techniczną, którą zaplanowaliśmy na 27 sierpnia 2019 roku. Będziemy mogli odwiedzić budowę kompleksu biurowego – Forest, powstającego przy ulicy Burakowskiej 14 (blisko CH Arkadia). Zapraszamy serdecznie!

W miejscu dawnej bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania realizowany jest obecnie projekt autorstwa HRA Architekci, który całkowicie zmieni scenerię tego miejsca. Inwestorem jest HB Reavis, a Generalnym wykonawcą HB Reavis Construction.

b_250_170_16777215_00_images_forest1.jpegBudowa Forest rozpoczęła się we wrześniu 2019 od wykonania obudowy berlińskiej. Ścianka została zbudowana jako wspornikowa tuż przy granicy działki z poziomu istniejącego terenu. Murek prowadzący dla ściany szczelinowej  wykonano na styk z obudową, a wierzch pali dostosowano do poziomu istniejącego terenu (średnio 27,6mnpw). Wierzch ściany szczelinowej o grubości 80cm znajduje się na poziomie 24,9 mnpw, a kotwienie w jednym poziomie na wysokości 22mnpw. Pod częścią wysokościową zamontowano barety, a dla części wysokiej zostały zaprojektowane pale CFA o średnicy 800mm. W części średniowysokiej zaś mikropale o średnicach 150 i 300mm. Obecnie prowadzone są prace ziemne i kończą się roboty związane z kotwieniem ściany. W części wysokościowej wykonano pierwsze chudziaki oraz rozpoczęło się skuwanie baret. Trwa  także wykonywanie mikropali 150mm, a po ich zakończeniu maszyna przezbrojona zostanie na 300mm. Prace postępują zgodnie z planem, a koniec inwestycji wykonawcy zapowiadają na jesień 2021.

Kampus biurowy Forest ze 120-metrowym wieżowcem oraz przyległym podium o wysokości od 6 do 8 kondygnacji, widziany z góry, będzie przypominać literę „C”. Znajdzie się tu łącznie około 78 000 mkw. powierzchni użytkowej. Powstaje tu jedno z największych w Warszawie powierzchni biurowych na tej samej kondygnacji - 7 600 mkw.  Z myślą o pracownikach i lokalnej społeczności, na parterach ulokowane zostaną restauracje i kawiarnie, a pomiędzy budynkami – przechodni plac z oczkiem wodnym oraz miejscem na pawilony gastronomiczne i usługowe. Teren zielony zaprojektowany wokół budynku zajmie wielkość dwóch boisk piłkarskich. Wyróżnikiem budynków będą przestronne balkony, loggie i tarasy na dachach. Zaplanowano na nich m.in. mini-szklarnie umożliwiające uprawę warzyw czy ziół.

 

Zapraszamy do zapisów :

https://maz.piib.org.pl/doskonalenie-zawodowe/wyjazdy-techniczne/wyjazd-techniczny-forest-burakowska-14