ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

Zapraszamy na WYJAZD TECHNICZNY:  MOST POŁUDNIOWY - filar Południowej Obwodnicy Warszawy

24 października 2019 zaprasza wszystkich członków MOIIB na budowę odcinka B Południowej Obwodnicy Warszawy, której głównym elementem jest powstający właśnie Most Południowy. Wracamy tu po prawie roku i będzie to niepowtarzalna okazja, aby porównać jak zaawansowane są prace po upływie tak wielu miesięcy. W czerwcu wizytowaliśmy też budowę odcinka C, a w lipcu A.

b_250_170_16777215_00_images_most.jpgOdcinek B obejmuje budowę fragmentu drogi o długości 6,45 km od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński wraz z węzłami oraz mostu przez Wisłę. Most Południowy w ciągu trasy S2 ma mieć długość ok. 1,5 km i ok. 45,8 metra szerokości. W obu kierunkach kierowcy będą mieć do dyspozycji po 4 pasy ruchu. Dodatkowo z obu stron został zaplanowany ciąg pieszo – rowerowy. Połączy on warszawski Wilanów z Wawrem i tym samym ustanowi najdłuższą warszawską przeprawą przez Wisłę. Jego budowa trwa od czerwca 2017 i będzie kosztować 757,64 mln złotych. Finał przewidziany jest za rok.
Za budowę odpowiada turecko-polskie konsorcjum Gϋlermak i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Obwodnica wraz z kolejnym warszawskim mostem będzie dużym oddechem komunikacyjnym dla zakorkowanej stolicy
Zapraszamy!

Link do zapisów:
https://maz.piib.org.pl/doskonalenie-zawodowe/wyjazdy-techniczne/budowa-mostu-na-wisle-wyjazd-techniczny-pow-b/individual-registration