ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

b_250_170_16777215_00_images_konkurs.jpgMazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa ogłasza czwartą edycję konkursu „Firma Inżynierska Mazowsza roku 2015”. Poprzednie edycje konkursu pokazały, że na Mazowszu jest wiele nowoczesnych i sprawnie działających podmiotów. Rozwijają one swój potencjał i rosną razem z gospodarką regionu.

 

W tym roku zamierzamy wyłonić czołówkę firm budowlanych, wiodących w regionie pod względem efektywności gospodarowania, innowacyjności, realizowanych rozwiązań i dynamiki rozwoju. Jednym słowem najlepszych firm inżynierskich Mazowsza. Takich, od których zależy nie tylko jakość procesu inwestycyjnego, ale też stosowanie nowoczesnych materiałów, technologii i projektów. Także tworzenie nowej jakości rodzimych firm, tworzonych często od podstaw przez naszych kolegów – inżynierów. Sukces firmy staje się ich osobistym sukcesem.

O potrzebie takiego działania, utwierdzają nas rezultaty poprzednich edycji konkursu. Metodologia przyjęta przez nas sprawdziła się i na czołowych miejscach w finałach  konkursu znalazły się  firmy duże, średnie a nawet małe. Pokazuje to, że nie wielkość podmiotu decyduje o sukcesie, by być wyróżniająca się firmą inżynierską Mazowsza, ale jej zaangażowanie, zarządzanie, struktura i załoga.

Mamy już doborowe grono laureatów: Instal – Bud, Warszawa, SPS CONSTRUCTION-Warszawa, Korporacja Budowlana Darco, Radom, „HB” Bogdan Horszczaruk, Warszawa czy OMIS S.C. Wiesław Szczepkowski z Ostrołęki, Prochem SA, Nowa Stal z Płocka, Inwestbud z Warszawy czy Spółdzielnie Mieszkaniowa „Służew nad Dolinką”, Warszawa, RSM „Praga” z Warszawy, SM „Wola” i „Energetyka” z Warszawy–  to zwycięzcy dotychczasowych edycji Konkursu.

Które firmy dołączą do nich w tym roku?

Wiemy też, że w wielu miejscach buduje się na miarę potrzeb XXI wieku, a realizujące te obiekty firmy i inżynierowie stawiają sobie coraz ambitniejsze wyzwania. Powstaje nowy potencjał polskiego budownictwa. Wzniesione obiekty stanowią dumę miejscowych społeczności. Chcielibyśmy takie sukcesy nagłośnić i utrwalić w pamięci, by kojarzyły się z dobrą robotą inżynierską, projektową i inwestorską.

W tegorocznej edycji, przeprowadzimy konkurs  w trzech kategoriach:

- firmy wykonawcze i produkcyjne

- firmy projektowe i consultingowe

- firmy zarządzające (inwestorstwo zastępcze, eksploatacja)

Laureaci konkursu uzyskają tytuł laureata Konkursu MOIIB pn. Firma inżynierska Mazowsza roku 2014 i prawo do posługiwania się nim w działalności rynkowej. Jury w procedurze konkursowej dokona wyboru trzech czołowych firm w w każdej z wymienionych kategorii.

Po raz trzeci jury konkursu przyzna specjalne wyróżnienia przedstawicielom środowiska naukowego, działaczom na rzecz budownictwa itd., osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju   budownictwa, nadając im tytuł „Złotego Promotora Budownictwa”. W 2013 roku z uznaniem środowisko przyjęło nadanie ich Andrzejowi Bratkowskiemu, Zbigniewowi Janowskiemu i Andrzejowi Rogińskiemu, a w 2014 – Jerzemu Majewskiemu, b. prezydentowi Warszawy.

Konkurs  jest otwarty dla wszystkich przedsiębiorstw i spółek, bez względu na ich wielkość. Zasady rywalizacji i parametry charakterystyczne firm umożliwiają udział wszystkim uczestnikom – firmom dużym i małym. Chodzi nam o wyłonienie czołówki firm zdrowych ekonomicznie, dobrze radzących sobie na rynku, a jednocześnie sprawnie zarządzanych, unowocześniających swoją działalność i zatrudniających załogę o wysokich kwalifikacjach.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają dyplomy i pamiątkowe statuetki, oraz prawo do odpłatnej publikacji materiałów reklamowych w wydawnictwach Izby.

Ankiety zgłoszeniowe należy przysłać do 15 sierpnia br na adres: Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, 02-134 Warszawa, ul. 1 Sierpnia 36 B z dopiskiem na kopercie „Konkurs”. Finał konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi we wrześniu br. podczas uroczystości obchodów tegorocznego Dnia Budowlanych. Dalsze szczegóły konkursu oraz komunikaty z nim związane, zamieścimy na tej stronie internetowej .

POBIERZ ANKIETĘ.