ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

Czytaj więcej...Mistrzostwa Strzeleckie Izby Małopolskiej W dniu 8 września 2020 r. w Bochni odbyły się VII Mistrzostwa Strzeleckie Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa o puchar Przewodniczącego Rady Izby Małopolskiej. W zawodach wzięło udział 12 drużyn trzyosobowych. Naszą Izbę reprezentował zespół w składzie Ryszard Rak, Przemysław Truszkowski i Andrzej Fronczak.
Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach strzelania z: pistoletu maszynowego Uzi, pistoletu centralnego zapłonu Glock, karabinu maszynowego kbKAK i karabinka sportowego TOZ oraz w drużynowym pojedynku strzeleckim.

Najbardziej emocjonującą i wzbudzającą największy doping dyscypliną był pojedynek strzelecki trzyosobowych drużyn w szybkim strzelaniu do tarcz biathlonowych, rozgrywany systemem pucharowym. Działo się w nim wiele nieprzewidzianych i ciekawych zwrotów akcji...


Czytaj więcej...
... a zakończył się zwycięstwem drużyny z Mazowsza.
Zdobyliśmy I miejsce i puchar!
Czołowe miejsca w pozostałych kategoriach zajęli reprezentanci SEP Kraków, będący jednocześnie instruktorami na strzelnicy.

Czytaj więcej...Mistrzostwa były okazją do popularyzacji strzelania, jako formy spędzania czasu wolnego w atmosferze współzawodnictwa, ale też niezbędnego skupienia i współpracy drużyn. Po raz kolejny były też okazją do integracji środowisk inżynierskich.

Czytaj więcej...Zespół Strzelectwa Sportowego ZSS MOIIB wznowił swoje spotkania strzeleckie.
Wakacyjne spotkanie Zespołu Strzelectwa Sportowego MOIIB odbyło się na Strzelnicy "LEGII", przy ul. Łazienkowska 3 w dniu 05/08/2020.

Czytaj więcej...Spotkania organizujemy w sposób bezpieczny i zgodnie z obowiązującymi zasadami i wymogami na strzelnicach sportowych.

Czytaj więcej...

Zespół Strzelectwa Spotowego ZSS MOIIB spotkał się w dniu 18.02.2020 r. o godz. 16.00 na Strzelnicy "LEGII" na Bemowie.

Strzelnica Pneumatyczna Budynek Akademika WAT Gen. W. Urbanowicza 27 https://www.strzelectwo-legia.pl/pl/strzelnice/bemowo.html była świetnym miejscem na oddawanie celnych strzałów przez naszych czlonków.

 Pistolet Pneumatyczny-10 strzałów z 10 m - najlepsze wyniki osiągnęli:

- Andrzej Fronczak - 83,

- Łukasz Kilon - 83,

- Grzegorz Kubat 80,

- Michał Bobiński - 77.

Gratulujemy!

Czytaj więcej... 

Terminarz spotkań na najbliższe półrocze:

XIX (w marcu): 31.03.2020 r. godz. 16.00 w siedzibie MOIIB XX (w kwietniu): 21.04.2020 r. godz. 16.00 na Strzelnicy "LEGII" ul. Łazienkowska 3

XXI (w maju): 19.05.2020 r. godz. 16.00 w siedzibie MOIIB XXII (w czerwcu): 23.06.2020 r. godz. 16.00 na Strzelnicy "LEGII ul. Łazienkowska 3

XXIII (w lipcu): 28.07.2020 r. godz. 16.00 w siedzibie MOIIB XXIV (w sierpniu): 25.08.2020 r. godz. 16.00 na Strzelnicy "LEGII" ul. Łazienkowska 3

Zapraszamy!

Czytaj więcej...18.10.2019 na warszawskiej Legii, przy ulicy Łazienkowskiej 3, odbyły się Pierwsze Ogólnopolskie Zawody w Strzelectwie Sportowym dla członków Okręgowych Izb Inżynierów Budownictwa.

Mazowiecka Izba jako gospodarz zawodów zaprosiła 9 Okręgowych Izb: Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów BudownictwaŚląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w KatowicachWarmińsko-Mazurska Okręgowa Izba Inżynierów BudownictwaKujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów BudownictwaWielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów BudownictwaMałopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Lubelska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Zachodniopomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

Najlepszą drużyna okazała się Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

W klasyfikacji indywidulanej zwyciężył Andrzej Daszewski z Małopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Zbigniew Ciaszkiewicz ze Śląskiej Okręgowej Izba Inżynierów Budownictwa w Katowicach. Strzelcy z Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa  wywalczyli 2 i 3 miejsce w klasyfikacjach zespołowych. Zwycięskie puchary, medale i dyplomy w imieniu Przewodniczącego MOIIB wręczał Sekretarz Rady Mariusz Okuń wraz z Członkiem Prezydium Rady MOIIB Danielem Opoką.

Czytaj więcej...Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Rywalizacja strzelecka była wspaniałą okazją do integracji izb. Wspólny czas sprzyjał wymianie doświadczeń i lepszemu poznaniu się co z pewnością pozytywnie wpłynie na współpracę w przyszłości.

Dzień po zawodach atrakcją dla inżynierów był wyjazd techniczny na budowę powstającego w centrum stolicy ,,drapacza chmur’’ Varso Tower. Oprócz poznania szczegółów technicznych związanych z wykonywaną konstrukcją, z wysokich jej pięter podziwialiśmy wspólnie panoramą Warszawy.

 

Czytaj więcej...10 września 2019 r na strzelnicy LOK w Bochni wywalczyliśmy zwycięskie pozycje w VI Mistrzostwach Strzeleckich Małopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa o Puchar Przewodniczącego Rady Małopolskiej Izby.

Nasza trzyosobowa reprezentacja - Juliusz Talarczyk, Grzegorz Kubat I Andrzej Dębowy zdobyli:

- I miejsce indywidualnie w czwórboju ( Pcz + AK47 + PM + Ksp ) – Grzegorz Kubat

- I miejsce indywidualnie w konkurencji Pcz + PM - Andrzej Debowy 

- II miejsce drużynowo w konkurencji Pojedynek Strzelecki - III miejsce drużynowo w konkurencji Ksp + AK47 + Pcz + PM

Nasza reprezentacja wróciła z Małopolski zdobywając 4 puchary, 8 medali i 8 dyplomów.

 Galeria foto: https://maz.piib.org.pl/galerie/1275-ivi-mistrzostwa-strzeleckie-malopolskiej-okregowej-izba-inzynerow-budownictwa-10-09-2019

Czytaj więcej...27 sierpnia odbyło się XII spotkanie Zespołu Strzelectwa Sportowego MOIIB. Wydarzenie na Strzelnicy Sportowej Legii przy ul. Łazienkowska 3     w Warszawie, zdominowane zostało przygotowaniami do Ogólnopolskich Zawodów Inżynierów Budownictwa. Już 18 października zapraszamy  na  “I Ogólnopolskie Zawody w Strzelectwie Sportowym Inżynierów Budownictwa” organizowane przez ZSS MOIIB. Turniej odbędzie się również na Legii.

Podczas ostatnich ćwiczeń korzystaliśmy z kilku rodzajów broni, które będą używane w konkurencjach na najbliższych zawodach:


a) Pbz10 - strzelanie z pistoletu sportowego bocznego zapłonu, kal. 5,6 mm:
- odległość strzelania - 25 m
- cel - TS4***
- postawa - stojąc z wolnej ręki lub oburącz

b) Pcz10 – strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu, kal. 9 mm (*)
- odległość strzelania - 25 m
- cel - TS4***
- postawa - stojąc z wolnej ręki lub oburącz
- ilość strzałów - 10 strzałów ocenianych w czasie 10’

c) Kbz10 – strzelanie z karabinka bocznego zapłonu, kal. 5,6 mm:
- odległość strzelania - 25 m
- cel - tarcza pierścieniowa***
- postawa - stojąc (ubranie luźne, pas dozwolony)

 

Czytaj więcej...Strzelanie to sport, który pozwala na chwilę się zatrzymać, wyciszyć, skupić i skoncentrować. Bo strzału nie można oddać ot tak sobie, z biegu. Strzelanie jak przyznają to osoby, które pierwszy raz strzelały to ciekawy sposób na odstresowanie, oderwanie się od codzienności, odciążenie umysłu po ciężkim dniu czy nawet tygodniu pracy. Większość osób, które uczestniczą w spotkaniach, nigdy wcześniej nie miała do czynienia z bronią strzelecką ani z wiatrówkami.

Członkowie Zespołu serdecznie zapraszają wszystkich czynnych i chętnych członków na swoje spotkania.

 

Terminarz następnych spotkań ZSS-MOIIB:

- XIII: 24.09.2019 r. 16.00-18.00 w siedzibie MOIIB ul. 1 Sierpnia 36B
- “I Ogólnopolskie Zawody w Strzelectwie Sportowym Inżynierów Budownictwa” w dn.: 18.10.2019 r. na Strzelnicy Sportowej Legii ul. Łazienkowska 3
- XV: 26.11.2019 r. 16.00-18.00 w siedzibie MOIIB ul. 1 Sierpnia 36B
- XVI: 10.12.2019 r. 17.00-19.00 na Strzelnicy Sportowej Legii ul. Łazienkowska 3