ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

TRENING ASERTYWNOŚCI: JAK ZWIĘKSZYĆ SWOJĄ SKUTECZNOŚĆ DZIĘKI LEPSZEJ KOMUNIKACJI? - DWUDNIOWE WARSZTATY STACJONARNE Z DOFINANSOWANIEM MOIIB

Dzięki udziałowi w szkoleniu:

 1. Opracujesz wskaźniki ASERTYWNEGO STYLU KOMUNIKACJI.
 2. Przepracujesz narzędzia ASERTYWNEJ KOMUNIKACJI W SYTUACJACH TRUDNYCH.
 3. Przetrenujesz techniki POSTAWIENIA GRANIC i ASERTYWNEJ ODMOWY w odpowiedzi na nieakceptowane zachowania.
 4. Przetrenujesz metody przekazywania INFORMACJI ZWROTNYCH.
 5. Opracowanie indywidualnej metody wykorzystania nabytych umiejętności na podstawie ACTION PLANU i realizację poszkoleniowego ZADANIA WDROŻENIOWEGO.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy:

 • materiały
 • certyfikat
 • 30-dniowy e-mentoring
 • catering

Terminy i godziny zajęć:
15.06.2024 r. 8:30-16:30
16.06.2024 r. 8:30-16:30

Koszt kursu:

Członek MOIIB - 350 zł brutto 
Osoba niezrzeszona w MOIIB lub zawieszona - 600 zł brutto 

Płatność on-line (wraz z podaniem danych do faktury)
realizowana jest podczas zapisu (etap końcowy).

UWAGA !!! Zapis na warsztaty oznacza,

iż uczestnik zapoznał się z regulaminem, kosztami uczestnictwa i obowiązkiem uiszczenia opłaty.

W przypadku niepowodzenia lub odrzucenia płatności on-line możliwa jest wpłata na konto MOIIB.

W tym celu prosimy o kontakt z Działem Doskonalenia Zawodowego
tel. 22 828 34 10, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wystawiane są faktury VAT. Brak danych do faktury spowoduje automatycznie wystawienie dokumentu na osobę fizyczną (uczestnika)!

Program warsztatów:

 1. Style komunikacji w szukaniu rozwiązania dla problemu/sytuacji trudnej
  1. Jak rozmawiać rozwiązując problem? Od szukania winnych po współpracę w komunikacji w sytuacji trudnej. Style komunikacji: asertywny – agresywny – bierny – lekceważący – ćwiczenie: „spóźnienie”. Po czym współpracownicy poznają mój styl komunikacji? Wskazanie istotnych różnic w zachowaniach i postawie.
  2. Partnerstwo komunikacyjne jako zdolność egzekwowania własnych praw i szanowania praw innych. Wskaźniki dla stylu komunikacji w trudnych rozmowach a postawa wobec odbiorców – znaczenie określenia celu i sposobu jego realizacji – ćwiczenie „billbord”.
  3. TAO komunikacji – jak rozmawiać w sytuacji różnicy opinii, gdy chcemy przekonać innych do przyjęcia naszego rozwiązania – ćwiczenie „przekonaj mnie”. Argumentacja i perswazja w rozmowie.
  4. Jakie pytanie to taka odpowiedź – od pytań zagrażających do zanurzonych w komunikacji. Zasady formułowania pytań w pozyskiwaniu informacji – ćwiczenie „sławne postaci”.
 2. Asertywne narzędzia w prowadzeniu „trudnych rozmów”
  1. Technika „obrona granic” jako partnerski sposób odpowiedzi na nieakceptowane komunikaty i zachowania – ćwiczenie „4 kroki”.
  2. Jak powiedzieć „NIE” – analiza przyczyn trudności w odmawianiu. Świadomość własnych praw jako podstawa mówienia „NIE” pewnie, ale nie agresywnie. Partnerska odmowa – jak ją wyrazić? – ćwiczenie „chce coś dostać”. „Trening odmowy”– ćwiczenie zespołowe. Praktyczne stosowanie techniki „zdarta płyta" – ćwiczenie sekwencji zachowań w oparciu o ćwiczenie
  3. „nieprzejednany”. „Miodzio odmowy” czyli jak odmówić i nie popsuć wzajemnych relacji – ćwiczenie zespołowe.
  4. Zamiana negatywnej oceny na opinie – asertywna odpowiedź na słuszną i niesłuszną ocenę – ćwiczenie „własny przypadek”. Typy ocen (ocena wyrażona wprost – aluzyjna – ogólna – agresywna) a różne sposoby reagowania na nie – trening oparty na „case study”.
 3. Konstruktywna informacja zwrotna
  1. Kontrola własnych emocji i oddzielenie ludzi od problemu jako fundament komunikacji. Wpływ emocji na słowa i zachowania. Fakty a interpretacje i oceny personalne w komunikacji – ćwiczenie „zagubiony”
  2. Jak przekazać negatywne informacje, aby nie było to odebrane jak atak personalny? Model T.H.I.N.K. w informacjach zwrotnych.
  3. Operowanie faktami i ustosunkowaniem jako klucz do partnerskiej komunikacji i współpracy – ćwiczenie „Ja – Ty”. Komunikat „JA” – nastawiony na zmianę sposobu komunikacji i zachowań – ćwiczenie „sytuacja trudna”.
  4. Konstruktywna informacja zwrotna w negatywnej ocenie pracy i osiąganych wyników – technika FUKO – ćwiczenie „alter ego”.
  5. Technika UF w przekazywaniu pochwał – ćwiczenie „moje obserwacje” symulujące wyrażanie oceny w warunkach pracy.
 4. Monitorowanie i egzekwowanie realizacji zadania
  1. Kontrola a monitorowanie wykonania zadania. Co jest powodem nie wykonania zadania? – „case study”.
  2. „Case study - 4 etapowa procedura egzekwowania” – ćwiczenie symulujące realizację procedury egzekwowania w warunkach pracy.
 5. Podsumowanie całości szkolenia
  1. Technika „most w przyszłość” – jak mogę wykorzystać nowe umiejętności w swojej codziennej pracy? – sesja informacji zwrotnych.
  2. Przekazanie zadań wdrożeniowych: indywidualne zadanie wdrożeniowe sformułowane przez każdego z uczestników, którego realizacja będzie praktyczną kontynuacją celów szkolenia

{nomultithumb}

Prowadzący: Piotr Sajewicz - HIGH5 Group

Psycholog, certyfikowany trener biznesu, praktyk zarządzania – zdobył unikatowe doświadczenie z zakresu zarządzania zespołem, komunikacji i działań w sytuacjach trudnych i kryzysowych odpowiadając za pracę 120 osobowego zespołu rozproszonego, funkcjonującego na terenie kraju i poza nim (szef wydziału Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie. Training & Development Manager HIGH5 Group sp. z o.o.

Absolwent Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego – specjalizacja psychologia zarządzania, studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi a także Coachingu. Certyfikowany Praktyk PRISM Brain Mapping.

Ma ponad 20 letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, głównie dla branży: przemysłowej, motoryzacyjnej, budowlanej, stoczniowej, chemicznej, lotniczej, technicznej.  W ramach szkoleń stosuje dodatkowo zaawansowane metody mentoringowe, facylitację,  dramę,  gry szkoleniowe. Szkoli trenerów  w procesach na kilku poziomach, trwających kilka miesięcy. Przeprowadził ponad 1500 dni treningów i warsztatów, z których otrzymuje bardzo wysokie oceny.

Pracuje w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkim i Rozwoju Potencjału:

 • warsztaty z obszarów: komunikacji, zarządzania zespołem, zmianą, przywództwa, zarządzania konfliktem, różnorodności międzypokoleniowej, zarządzania stresem, wypalenie zawodowe, interwencje kryzysowe, komunikacji, asertywności, zarządzania sobą w czasie,
 • prowadzi projekty rozwojowe dla kierowników produkcji, mistrzów, brygadzistów,
 • wdraża proces coachingu jako metodę doskonalenia umiejętności pracowników,
 • przygotowuje kadrę mentorów w organizacjach,
 • wykonuje projekty wzmacniające efektywność zespołów zadaniowych,
 • opracowuje implementacje Systemu Ocen Okresowych

Realizował działania psychologiczne dla personelu narażonego na ekspozycję na silny stres min. jako uczestnik V zmiany PKW w Iraku. Prowadził działania dedykowane budowaniu współpracy w zespołach zadaniowych, a także poprawy efektywności ich działania. Jest ekspertem w zakresie „team buildingu” out-doorowe. Brał m.in. udział w szkoleniach „Countering the psychology of terrorism and combat stress” prowadzonych przez Defense Institute for Medical Operation, seminarium „Post-Combat Psychological Adaptation of Military Personnel” w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli

Szczegóły wydarzenia

Data wydarzenia 2024-06-15 08:30
Data zakończenia 2024-06-16 16:30
Całkowita liczba miejsc 12
Liczba wolnych miejsc 0
Lokalizacja Warszawa Siedziba MOIIB

Sorry, the event is now full and we could not accept more registration