Akademia Menedżera - Od "JA" do "MY", czyli zarządzanie w zespole zróżnicowanym i wielopokoleniowym - DWUDNIOWE WARSZTATY ONLINE Z DOFINANSOWANIEM MOIIB

Akademia Menedżera to siedem niezależnych warsztatów, dotyczących zarówno konieczności zdobywania umiejętności menadżerskich związanych z zarządzaniem zespołem, jak też rozumienia aktualnych trendów rozwoju organizacji, zmieniających się postaw klienckich i pracowniczych, wykorzystywania różnic wynikających z następujących zmian pokoleniowych pracowników czy wzmacniania przywództwa i tworzenia strategii biznesowych. 

Program Akademia Menadżera oparty na doświadczeniu i praktyce, adresuje najważniejsze aspekty pracy menadżerów w czasach VUCA, zwraca uwagę na całościowe podejście do pracy z ludźmi, na świadome wykorzystywanie procesów firmowych dla zwiększania efektywności, a także buduje świadomość autentycznego przywództwa i wzmacniania kultury organizacyjnej.

Warsztaty Akademii Menedżera:

 1. "Ja Menedżer" - czyli, jak skutecznie zarządzać zespołem (zapisy na warsztaty stacjonarne w terminie 16-17.10.2021 r. prowadzone są TUTAJ)
 2. Jak przekazać motywującą ocenę, czyli konstruktywna informacja zwrotna (zapisy na warsztaty stacjonarne w terminie 20-21.11.2021 r. prowadzone są TUTAJ)
 3. Od "Ja" do "My" - czyli zarządzanie w zespole wielopokoleniowym (zapisy na warsztaty stacjonarne w terminie 11-12.12.2021 r. prowadzone są TUTAJ)
 4. Współpraca dla wyniku, czyli prowadzenie rozmowy motywującej (termin wkrótce)
 5. Asertywna komunikacja menadżerska (termin wkrótce)
 6. Zarządzanie zmianą i proaktywnością (termin wkrótce)
 7. Zarządzanie sobą w czasie (termin wkrótce)

Dzięki udziałowi w szkoleniu:

 • Poznasz kamienie węgielne BUDOWANIA EFEKTYWNEGO ZESPOŁU.
 • Poznasz charakterystyki GENERACJI PRACOWNIKÓW w zespole i określisz REKOMENDACJE do efektywnego zarządzania różnorodnym zespołem.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy:

 • materiały
 • certyfikat
 • 30-dniowy e-mentoring

Terminy i godziny zajęć:
18.12.2021 r. 8:30-16:30
19.12.2021 r. 8:30-16:30

Koszt kursu:

Członek MOIIB - 200 zł brutto
Osoba niezrzeszona w MOIIB lub zawieszona - 400 zł brutto 

Płatność on-line (wraz z podaniem danych do faktury)
realizowana jest podczas zapisu (etap końcowy).

UWAGA !!! Zapis na warsztaty oznacza,

iż uczestnik zapoznał się z regulaminem, kosztami uczestnictwa i obowiązkiem uiszczenia opłaty.

W przypadku niepowodzenia lub odrzucenia płatności on-line możliwa jest wpłata na konto MOIIB.

W tym celu prosimy o kontakt z Działem Doskonalenia Zawodowego
tel. 22 300 05 75, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wystawiane są faktury VAT. Brak danych do faktury spowoduje automatycznie wystawienie dokumentu na osobę fizyczną (uczestnika)!

Program warsztatów:

 1. Generacje w pracy – czyli z kim współpracujemy
  w zespole?:
  1. Kto jest kto czyli pokolenia: BB – X – Y – Z. Identyfikacja pokoleń – z czego wynika przynależność do generacji: data urodzenia czy wartości i postawy życiowe?
  2. Fakty i mity o „Zzetowanych” a ich mocne strony i obszary rozwojowe. Potrzeby – wartości – postawy – pokolenia
   Z w pracy. Nie są tacy jak my – czyli jaki jest potencjał pokolenia Z?
  3. Rekomendacje do współpracy:
   1. Potrzeby i oczekiwania pokolenia Z wobec szefa
    i firmy – jakie są i jak im sprostać?
   2. Komunikacja z „Z – tami” – czy stać menedżera na brak dopasowania?
   3. Jak delegować zadania, aby zmotywować do działania i aby zostało wykonane zgodnie z oczekiwaniem?
   4. Motywatory i informacje zwrotne – czy prawdą jest, że tylko pieniądze ich motywują? Jak przekazać negatywny feedback, aby został konstruktywnie odebrany przez Z?
   5. Bycie autorytetem dla generacji Z – budowanie przez menedżera asertywnych relacji i gotowość do wspierania Z.
 2. Kamienie węgielne budowania efektywnego zespołu:
  1. Co buduje zespół: cel – lider – skład zespołu
   – standardy/wzorce pracy. Etapy procesu zespołowego: formowanie – docieranie – normowanie – działanie
   – zawieszenie – akceptacja a organizacja zespołu.
  2. Role zespołowe – „typologia Belbina” a świadomość własnych i innych osób preferencji do określonych działań.
 3. Zakończenie i podsumowanie szkolenia:
  1. Przekazanie zadań rozwojowych: indywidualne zadanie wdrożeniowe sformułowane przez każdego z uczestników na podstawie Action Planu, którego realizacja będzie praktyczną kontynuacją celów szkolenia

 

Każdy uczestnik na 2-3 dni przed szkoleniem otrzyma link ro pokoju webinarowego. Wymagane będzie jedynie podanie swojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. 

{nomultithumb}

Prowadzący: Piotr Sajewicz - HIGH5 Group

Psycholog, certyfikowany trener biznesu, praktyk zarządzania – zdobył unikatowe doświadczenie z zakresu zarządzania zespołem, komunikacji i działań w sytuacjach trudnych i kryzysowych odpowiadając za pracę 120 osobowego zespołu rozproszonego, funkcjonującego na terenie kraju i poza nim (szef wydziału Dowództwa Wojsk Lądowych w Warszawie. Training & Development Manager HIGH5 Group sp. z o.o.

Absolwent Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego – specjalizacja psychologia zarządzania, studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi a także Coachingu. Certyfikowany Praktyk PRISM Brain Mapping.

Ma ponad 20 letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, głównie dla branży: przemysłowej, motoryzacyjnej, budowlanej, stoczniowej, chemicznej, lotniczej, technicznej.  W ramach szkoleń stosuje dodatkowo zaawansowane metody mentoringowe, facylitację,  dramę,  gry szkoleniowe. Szkoli trenerów  w procesach na kilku poziomach, trwających kilka miesięcy. Przeprowadził ponad 1500 dni treningów i warsztatów, z których otrzymuje bardzo wysokie oceny.

Pracuje w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkim i Rozwoju Potencjału:

 • warsztaty z obszarów: komunikacji, zarządzania zespołem, zmianą, przywództwa, zarządzania konfliktem, różnorodności międzypokoleniowej, zarządzania stresem, wypalenie zawodowe, interwencje kryzysowe, komunikacji, asertywności, zarządzania sobą w czasie,
 • prowadzi projekty rozwojowe dla kierowników produkcji, mistrzów, brygadzistów,
 • wdraża proces coachingu jako metodę doskonalenia umiejętności pracowników,
 • przygotowuje kadrę mentorów w organizacjach,
 • wykonuje projekty wzmacniające efektywność zespołów zadaniowych,
 • opracowuje implementacje Systemu Ocen Okresowych

Realizował działania psychologiczne dla personelu narażonego na ekspozycję na silny stres min. jako uczestnik V zmiany PKW w Iraku. Prowadził działania dedykowane budowaniu współpracy w zespołach zadaniowych, a także poprawy efektywności ich działania. Jest ekspertem w zakresie „team buildingu” out-doorowe. Brał m.in. udział w szkoleniach „Countering the psychology of terrorism and combat stress” prowadzonych przez Defense Institute for Medical Operation, seminarium „Post-Combat Psychological Adaptation of Military Personnel” w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli

Szczegóły wydarzenia

Data wydarzenia 2021-12-18 08:30
Data zakończenia 2021-12-19 16:30
Całkowita liczba miejsc 15
Liczba wolnych miejsc 8
Lokalizacja INTERNET