ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

Zapraszamy do bezpłatnego udziału w IV Konwencie SNB organizowanym w dniu 15 stycznia 2019 r. w Warszawie w hotelu Novotel w godzinach 9:00 - 17:00. Spotkanie środowiska budowlanego dotyczyć będzie obowiązujących i przyszłych przepisów techniczno-budowlanych dla budynków. IV Konwent SNB daje możliwość integracji branży budowlanej i udziału w:

- 3 równoległych panelach dyskusyjnych dot. automatyki budynkowej, racjonalnego wykorzystania wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, techniki kominowej i zabezpieczeń dostępu do dachu gdzie głos zabierają niezależni eksperci oraz reprezentanci firm wspierających nasze działania na rzecz poprawy jakości przepisów techniczno-budowlanych,

- dyskusjach plenarnych na temat nowych koncepcji budownictwa, w tym dotyczącej wyposażenia miejsc postojowych dla samochodów elektrycznych, techniki dźwigowej i użytkowania budynków,

- ekspozycji firm z szeroko pojętej branży budowlanej, które prezentują najnowsze trendy i rozwiązania.

Szczegółowy program konwentu można pobrać TUTAJ.

 

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w formie wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Czytaj więcej...Serdecznie zapraszamy do udziału w V edycji ogólnopolskiej konferencji „Konstrukcje Budowlane 2018”, która odbędzie się 30 listopada 2018 roku. Jest to kolejne wydarzenie organizowane przez Instytut PWN w najciekawszych konstrukcyjnie budynkach w Polsce. Tym razem gościć będziemy w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.  Budynek Muzeum to konstrukcja, która sięga 14 metrów pod ziemię i  ma 40 m w najwyższym punkcie. Ponad 23 tysiące m2 powierzchni, 6 kondygnacji podziemnych oraz 8 naziemnych wymagało zastosowania ciekawych rozwiązań projektowych, technologicznych i materiałowych.

Zaproszeni prelegenci podczas wykładów podzielą się swoim doświadczeniem, związanym z projektowaniem i budową muzeum. Podczas konferencji będzie mieli Państwo okazję spotkać się z niekwestionowanymi autorytetami takimi, jak prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski, prof. dr hab. inż. Michał Knauff oraz mgr inż. Wiesław Bocheńczyk, którzy od lat czuwają nad programem wydarzenia. Tradycyjnie w trakcie konferencji odbędzie się wycieczka po budynku poprowadzona przez projektanta konstrukcji i architekta Muzeum II Wojny Światowej, w trakcie której dowiecie się Państwo o najciekawszych i innowacyjnych rozwiązaniach konstrukcyjno- architektonicznych.

Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do praktyków z branży budowlanej, inżynierów budownictwa, konstruktorów i ekspertów budowlanych, osób związanych z wykonawstwem i nadzorem budowlanym, projektantów, pracowników administracji budowlanej.

Zapraszamy do udziału!

Termin:

Konstrukcje Budowlane 2018
30 listopada 2018            

Miejsce:
Muzeum II Wojny Światowej
Plac Władysława Bartoszewskiego 1, Gdańsk                   

***

Szczegółowy program spotkania i formularz rejestracji dostępny na stronie https://www.instytutpwn.pl/konferencja/konstrukcje/

Czytaj więcej...Polska Izba Gospodarcza Rusztowań organizuje 22/23 listopada w Słoku k. Bełchatowa II Konferencję Naukowo-Techniczną Rusztowania, o tematyce przewodniej „Praktyczne aspekty funkcjonowania rusztowań”. Współorganizatorem jest Konsorcjum Naukowe projektu ORKWIZ, a konferencja podsumowuje projekt PBS3/A2/19/2015 „Model oceny ryzyka wystąpienia katastrof budowlanych, wypadków i zdarzeń niebezpiecznych na stanowiskach pracy z wykorzystaniem rusztowań budowlanych” finansowany przez NCBiR w ramach PBS3.
Szczegółowe informacje -> Plik pdf

Patronem honorowym konferencji jest Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Czytaj więcej...W dniach 6-8 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym PTAK Warsaw Expo (Nadarzyn/k Warszawy) odbędzie się III edycja targów Warsaw Industry Week.

Jest to obecnie najszybciej rozwijająca się impreza targowa w Europie Środkowo-Wschodniej.

W obliczu wzrostu gospodarczego oraz wejścia polskiego przemysłu na wysokie obroty wystawcy przygotowują ekspozycje i prezentacje produktowe mające sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klientów.

Przemysł 4.0
Warszawska impreza przybliży kolejny raz tematykę czwartej rewolucji przemysłowej.
Z roku na rok temat ten pojawia się już nie tylko jako teoria omawiana podczas konferencji ale jest obecny na stoiskach wystawców prezentujących możliwości zwiększenia produkcji i rozwiązań niosących wartość dodaną. W tym roku Targi WIW zaprezentują jeszcze więcej możliwości nie tylko dla dużych producentów, ale też dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Jedną z głównych Stref Branżowych będzie STREFA Automatyki i Robotyki , którą uzupełniać będą Strefa Hydrauliki i Pneumatyki oraz Oprogramowania dla Przemysłu. W ubiegłym roku udział w Strefie wzięło ponad 200 wystawców, którzy prezentowali możliwości wykorzystania automatyzacji przemysłowej, technologii informatycznych oraz rozwiązań procesów produkcyjnych mających zastosowanie we wszystkich sektorach przemysłu.

Warsaw Industry Week to również kilkanaście salonów na których prezentowane będą m.in:

Strefa Obróbki Metali i Narzędzi - Maszyny, urządzenia i technologie do obróbki metali, obrabiarki CNC, Wycinarki laserowe, wykrawarki, prasy krawędziowe, nożyce gilotynowe, narzędzia,

Strefa Lakiernictwa - Instalacje i systemy do lakierowania na mokro, do powlekania proszkowego oraz technologii coil coating,  Systemy nakładania i pistolety natryskowe, Instalacje sprężonego powietrza, Oczyszczanie i obróbka wstępna.

Strefa Druku 3D – Drukarki 3D, Skanery, Usługi konsultingowe.

Strefa Oprogramowania Dla Przemysłu – inteligentne rozwiązania dla przemysłu. Najnowocześniejsze oprogramowanie rejestrujące procesu produkcyjne, umożliwiające optymalizację produkcji, czy kontrolę dostępu. Specjalna Strefa VR z udziałem polskich oraz zagranicznych firm, na której będzie można przetestować rozwiązania wirtualnej rzeczywistości oraz cykle szkoleń i wykładów wyjaśniających dlaczego i jak stosować te technologie.

W celu odwiedzenia targów proszę zarejestrować się korzystając z bezpłatnej rejestracji online na stronie https://industryweek.pl/rejestracja/

III Edycja Międzynarodowych Targów Warsaw Industry Week odbywa się od 6 do 8 listopada 2018.