ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

b_250_170_16777215_00_https___izba-lekarska.pl_wp-content_themes_oil2_img_logo.pngZapraszam wszystkich samorządowców Zawodów Zaufania Publicznego do solidarnego wsparcia działań prowadzonych przez Okręgowe Izby Lekarskie i przyłączenie się do zbierania podpisów pod projektem ustawy, która promuje ideę szczepień. Zachęcam do zapoznania się z załączonym tekstem i aktywnego uczestnictwa w akcji #szczepimybomyslimy.  

Kampania #szczepimybomyslimy jest obywatelską inicjatywą propagującą ideę szczepień. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie razem z pozostałymi  Izbami Lekarskimi uczestniczy w akcji #szczepimybomyslimy ponieważ ochrona zdrowia pacjentów, a zwłaszcza dzieci, jest obowiązkiem  każdego lekarza.

Szczepienia są jednym z najbardziej powszechnych, efektywnych i bezpiecznych sposobów walki z chorobami zakaźnymi. Dzięki działającemu od blisko 60 lat programowi obowiązkowych szczepień ochronnych występowanie wielu z tych niebezpiecznych chorób udało się ograniczyć. Niestety wzrost liczby niezaszczepionych dzieci, który zaobserwowaliśmy w ciągu kilku ostatnich lat, stanowi realne zagrożenie dla stanu zdrowotności całego społeczeństwa dziś i w przyszłości. Spadek liczby osób zaszczepionych oznacza powrót chorób, które dotychczas były skutecznie zwalczane.

 

Z poważaniem

 

Łukasz Jankowski
Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie

 

Pliki do pobrania: lista do zbierania podpisów.pdf , projekt ustawy.