ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

b_250_170_16777215_00_images_160317koscielisko.jpgW dniach 17 -20 marzec 2016 r. w Kościelisku w Zespole Wypoczynkowym REWITA odbyło się V Sympozjum nt:  „Nowe kierunki w budownictwie – teoria i praktyka”. Organizatorem byli pracownicy  Wojskowej Akademii Technicznej,  a współorganizatorem nasza Izba. Celem spotkania integracja środowiska pracowników budownictwa. W komitecie organizacyjnym  tego sympozjum brał czynny udział przedstawiciel  MOIIB Krzysztof BOOSS, który w interesującym wystąpieniu omawiał i ilustrował przyczyny jednej z katastrof, zwracając szczególna uwagę na rażące zaniedbania uczestników procesu budowlanego .

Interesujące wystąpienia  przedstawili – prezes LARS LIGHTING Sp. z o.o. których systemy  oświetleniowe   z pewnością zainteresują zarządców nieruchomości i wspólnot mieszkańców, z uwagi na znaczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.  Przedstawiciel firmy produkującej żywność dla wojska, prezentował profesjonalną działalność w warunkach frontowych i poligonowych. Przyjemnym akcentem był wykład architekta Zakopanego, który barwnie i ze swadą przedstawił historyczną drogę architektury Zakopanego i Podhala.

Spotkania tego typu są dobrym forum dyskusyjnym dla kierowników budów, producentów wyrobów budowlanych, zarządców nieruchomości. Z rzadka pojawiają się platformy, która umożliwiają wymianę doświadczeń uczestników procesów budowlanych i użytkowników nieruchomości. Do udziału w tych spotkaniach młodych inżynierów należy namawiać, bo przybliża wiele aspektów z praktyki budowlanej. Mazowiecką Izbę reprezentował również Andrzej Dębowy.