Aktualności
Terminy egzaminów ustnych są opublikowane na Portalu PIIB (obsługującym kwalifikacje).
Dodatkowo dla Państwa wygody terminy egzaminów ustnych są również dostępne bezpośrednio w pliku pdf.
| Drogowa | |
| Mostowa | |
| Kolejowa | |
| Telekomunikacyjna | |
| Sanitarna | |
| Konstrukcyjno-budowlana | |
| Hydrotechniczna | |
| Elektryczna |
Hasło dostępowe do plików pdf zostało przekazane przez Przewodniczącego OKK podczas egzaminu pisemnego.
Konferencja Branżowego Centrum Umiejętności nr 1 w Siedlcach w Dziedzinie Elektryka pt.:
„Skąd brać ludzi do pracy?
Nowa rola szkolnictwa zawodowego w biznesie-jak BCU rozwiązuje ten problem?”
serdecznie zapraszamy na konferencję upowszechniająco-ewaluacyjną Branżowe Centrum Umiejętności (BCU) utworzone przez Miasto Siedlce, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, firmę ASAJ Sp. z o.o., Politechnikę Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, która odbędzie się:
w dniu 14 maja 2026 r.,
godz. 10.00-13.00 - Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6, 08-110 Siedlce
godz. 13.00-16.00 - Branżowe Centrum Umiejętności nr 1 w Siedlcach w Dziedzinie Elektryka, ul. St. Konarskiego 9a w Siedlcach, 08-110 Siedlce
BCU to ośrodek uzupełniający ofertę kształcenia zawodowego dla młodzieży, studentów oraz dorosłych –, która integruje potrzeby szkół, uczelni, organów prowadzących i branży kluczowej dla polskiej gospodarki, jaką jest branża Elektroenergetyczna, dziedzina Elektryka. Branżowe Centrum Umiejętności jest nową propozycją w polskim systemie szkolnictwa, wykraczającą poza dotychczasowe tradycyjne modele Edukacji i doskonalenia zawodowego oraz angażującą przedsiębiorców i producentów z obszaru branży elektroenergetycznej całej Polski.
Więcej informacji: Zaproszenie
Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że uruchamiamy zapisy na Międzypokoleniowy Bal Jubileuszowy, który odbędzie się w dniu 13 czerwca 2026 r. w Dużej Auli Gmachu Głównego PW.
Zapisy zostały uruchomione już dziś!!
Formularz zgłoszeniowy: Formularz zgłoszeniowy - Międzypokoleniowy Bal Jubileuszowy WIL PW – Wypełnij formularz
Bal Jubileuszowy będzie wyjątkową okazją do spotkania całej społeczności Wydziału – pracowników, studentów, absolwentów oraz przyjaciół WIL – w uroczystej, a jednocześnie sprzyjającej integracji atmosferze.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz zapisów będą publikowane na stronie internetowej Wydziału w zakładce poświęconej obchodom jubileuszowym https://www.il.pw.edu.pl/200lecie-wilpw/bal/.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!
Liczba miejsc jest ograniczona – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 20 kwietnia 2026 r. odszedł od nas inż. Krzysztof Marcinkiewicz – wybitny inżynier, wieloletni działacz samorządu zawodowego oraz niekwestionowany autorytet mazowieckiego środowiska budowlanego.
Zasługi dla Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa:
Inżynier Krzysztof Marcinkiewicz przez lata aktywnie współtworzył struktury i dbał o profesjonalizm naszego samorządu. W ramach Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa pełnił kluczowe funkcje, angażując się w rozwój kadr oraz etykę zawodu:
- Członek i egzaminator Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej:Aktywnie uczestniczył w procesie nadawania uprawnień zawodowych, dzieląc się swoją wiedzą i dbając o wysoki poziom merytoryczny kolejnych pokoleń inżynierów.
- Członek Sądu Dyscyplinarnego: Stał na straży standardów etycznych i zawodowych, ciesząc się ogromnym zaufaniem środowiska.
Wybitna droga zawodowa i społeczna
Jego ponad 50-letnia kariera była nierozerwalnie związana z Płockiem.
Był jednym z pierwszych absolwentów Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku (1971 r.). Do jego najważniejszych osiągnięć należą:
- Realizacja kluczowych inwestycji dla przemysłu petrochemicznego w „Petrobudowie”.
- Wieloletnie zarządzanie jednostkami gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, co znacząco wpłynęło na rozwój płockich Podolszyc i centrum miasta.
- Aktywność w PZITB, gdzie pełnił funkcję Przewodniczącego Oddziału Płockiego i jako pierwszy otrzymał tytuł Honorowego Przewodniczącego tego oddziału.
Za swoją działalność został uhonorowany m.in. Honorową Złotą Odznaką z Diamentem PZITB oraz prestiżową Nagrodą im. Profesora Aleksandra Dyżewskiego (2025 r.).
Tracimy nie tylko znakomitego specjalistę, ale przede wszystkim mentora i człowieka wielkiego serca, który swoją pasją inspirował nas wszystkich.
Na zawsze pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci.
Koledzy i Koleżanki z Okręgowej Rady, Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej, Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego oraz Pracownicy Biura Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
W sobotę, 18 kwietnia 2026 r., w Hotelu Boss odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. To był intensywny dzień pełen ważnych decyzji dla przyszłości naszego samorządu!
Obradom przewodniczyło Prezydium w składzie:
Radosław Cichocki – Przewodniczący Zjazdu
Angelika Ściseł – Zastępca Przewodniczącego Zjazdu
Artur Giziński – Zastępca Przewodniczącego Zjazdu
Emilia Rutkowska – Sekretarz Zjazdu
Michał Boros – Zastępca Sekretarza Zjazdu
Czym zajmowali się delegaci podczas obrad? Oto najważniejsze cele, które zrealizowaliśmy:
PODSUMOWANIE KADENCJI – rzetelnie rozliczyliśmy działania z minionego okresu. Po analizie sprawozdań merytorycznych i finansowych, Okręgowa Rada Izby otrzymała absolutorium.
WYBORY NOWYCH WŁADZ:
Z dumą ogłaszamy, że delegaci wybrali władze Izby na nową kadencję 2026–2030 oraz 30 delegatów na Krajowy Zjazd PIIB. Funkcje Przewodniczących poszczególnych organów objęli:
Ilona Łącka – Przewodnicząca Okręgowej Rady MOIIB
Eugeniusz Koda – Przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej
Adam Baryłka – Przewodniczący Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego
Radosław Sekunda – Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej – Koordynator
Tomasz Turczyn – Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej
PLAN NA PRZYSZŁOŚĆ – uchwaliliśmy budżet oraz ambitny program pracy. Nasze priorytety na nową kadencję to dalszy rozwój cyfryzacji, profesjonalne szkolenia oraz silna reprezentacja interesów zawodowych naszych członków.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wybranym osobom! Życzymy wytrwałości, sukcesów w realizacji celów statutowych oraz wielu satysfakcjonujących inicjatyw na rzecz naszej społeczności.
Już wkrótce odbędą się pierwsze posiedzenia nowo wybranych organów, podczas których nastąpi ich oficjalne ukonstytuowanie się. Liczymy na owocną współpracę w nadchodzących latach!









