Aktualności
24 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki odbyło się uroczyste spotkanie, które poprowadzili Pani Elwira Sawicka – Kierownik BT MOIIB w Siedlcach oraz Pan Karol Przesmycki, reprezentujący Koło Młodych MOIIB.
Podczas uroczystości Pani Ilona Łącka, Przewodnicząca Komisji Kwalifikacyjnej MOIIB omówiła sprawy związane z egzaminami i nadawaniem uprawnień budowlanych, przybliżyła również temat związany z zakupem budynku przeznaczonego na nową siedzibę MOIIB w Warszawie.
Przewodniczący Rady MOIIB Pan Roman Lulis poruszył temat cyfryzacji, która wymaga dostosowania się do nowych technologii, podkreślił również, że przyszłość branży budowlanej jest obiecująca dzięki projektom budowy PCK, kolei dużych prędkości, budowy morskich farm wiatrowych czy bardzo ważnej inwestycji dla naszego bezpieczeństwa energetycznego, jaką jest budowa elektrowni jądrowej.
W spotkaniu udział wzięło 350 osób członków MOIIB i zaproszonych gości:
Pan Maciej Nowak Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce,
Pan Henryk Brodowski, Wójt Gminy Siedlce,
Pan Sławomir Wasilczuk, Wójt Gminy Korczew,
Pan Marek Zalewski, Wójt Gminy Przesmyki,
Pani Anna Jaszczuk , Wiceburmistrz Miasta Łosice,
Pan dr Bartosz Gawron, Dziekan Wydziału Nauk Technicznych Uczelni Wyższej Akademii Nauk Stosowanych Mazovia w Siedlcach,
Pan dr Paweł Woliński z Uczelni Wyższej Akademii Nauk Stosowanych Mazovia w Siedlcach,
Pani Jolanta Chojeta, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Węgrowie,
Pan Robert Naumiuk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Miasta Siedlce,
Pan Dariusz Goławski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Siedlcach,
Pan Sylwestr Chwedczuk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łosicach,
Pan Grzegorz Rosłaniec, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Garwolinie,
Pan Rafał Ciszkowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mińsku Mazowiecki,
Pani Małgorzata Szymaniuk-Kruk, Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach,
Pan Sebastian Żuk, Dyrektor Rejonu Energetycznego Siedlce PGE Dystrybucja,
Pan Jerzy Oleszczak, Dyrektor Rady Naczelnej Organizacji Technicznej NOT w Siedlcach,
Pani Barbara Kowal, Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w Urzędzie Miasta Siedlce,
Pani Anna Sikora, Kierownik Wydziału Budownictwa w Starostwie Powiatowe w Siedlcach.
Miłym akcentem spotkania było wręczenie nagród dla inżynierów, którzy już od 50 lat czynnie uczestniczą w procesie budowlanym.
Wyróżnienia otrzymali: Pan Marian Włodarczyk, Pan Wiesław Wyskwar, Pan Włodzimierz Kamiński, Pan Krzysztof Klawe, Pan Jerzy Krzyżaniak, Pan Ryszard Nitka, Pan Antoni Jastrzębski, Pan Jan Twarowski, Pan Mieczysław Pytel, Pan Zbigniew Złotkowski, Pan Jerzy Skomorucha, Pan Zygmunt Mikołajuk, Pan Henryk Toczyski, Pan Tadeusz Niedziałek, Pan Zygmunt Maciejuk.
Wyróżnienia dla inżynierów z rejonu siedleckiego za wyjątkowe osiągnięcia zawodowe w dziedzinie budownictwa, którzy poprzez swoją pracę oraz poświęcony czas przyczyniły się do rozwoju MOIIB otrzymali: Pani Jolanta Chojęta, Pan Grzegorz Rosłaniec, Pan Dariusz Goławski, Pan Sylwester Chwedczuk, Pan Robert Naumiuk, Pan Rafał Ciszkowski.
Gratulacje dla wyróżnionych!
Na zakończenie goście mieli okazję obejrzeć spektakl „Telewizja kłamie” w reżyserii Pana Michała Paszczyka, co dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu noworocznym i wspólnie spędzony czas!
Więcej zdjęć na profilu FB MOIIB - LINK
15 stycznia w Terminalu Kultury Gocław, przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie uprawnień budowlanych.
W sesji egzaminacyjnej uprawienia uzyskało 355 osób, zaś w uroczystości wzięło udział ponad 300 osób.
Uroczystość poprowadzili:
Przewodnicząca Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej Pani Ilona Łącka z Przewodniczącym Rady MOIIB Panem Roman Lulis.
Wśród gości wydarzenia znalazło się wiele znamienitych osobistości, w tym m.in.:
Pani Jolanta Hibner, Senator RP XI kadencji
Pani Dorota Cabańska, Główna Inspektor Nadzoru Budowlanego
Pani Marzena Dębowska, Mazowiecka Wojewódzka Inspektor Nadzoru Budowlanego w Warszawie
Pan Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego
Pani Elżbieta Janiszewska-Kuropatwa, reprezentująca Prezesa Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, Wiceminister budownictwa w latach 2006-2008
Pani Magdalena Swoboda-Młynarczyk, dyrektor Biura Komunikacji w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego
Pani Wioletta Jackiewicz-Rek, Przewodnicząca Oddziału Warszawskiego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa
Pan Andrzej Englert, Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich oddziału warszawskiego
Pan Ireneusz Jasiński, Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddziału w Warszawie
Pan Włodzimierz Bielski, Przewodniczący Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej oddziału warszawskiego
Pan prof. dr hab. inż. Eugeniusz Koda, Dyrektor Instytutu Inżynierii Lądowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
Pan Marcin Łopata, Kierownik Regionu JAFAR S.A. (fundator nagród dla najlepiej zdających egzamin na uprawnienie budowlane).
Warto dodać, że otrzymaliśmy również listy okolicznościowe od:
Pani Aleksandry Gajewskiej, Posłanki na Sejm X kadencji
Pana Rafała Rajkowskiego, Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego.
W uroczystości uczestniczyli także Działacze MOIIB:
Pan Tomasz Piotrowski – do niedawna Sekretarz PIIB
Zastępcy Przewodniczącego:
Pan Artur Giziński – z-ca Przewodniczącego OR MOIIB,
Pan Tomasz Zakrzewski – z-ca Przewodniczącego OR MOIIB,
Członkowie Komisji Kwalifikacyjnej
Dyrektor Biura MOIIB
Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali uprawnienia oraz dziękujemy za wspólne celebrowanie tego wyjątkowego dnia!
Więcej zdjęć na profilu FB MOIIB - LINK
W Ostrołęckim Centrum Kultury odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego mogliśmy wspólnie podsumować miniony rok, uhonorować zasłużonych członków Izby i porozmawiać o przyszłych wyzwaniach i możliwościach w branży budowlanej.
Miniony rok w liczbach i działaniach:
Na Mazowszu złożono 856 wniosków o nadanie uprawnień budowlanych, z czego 784 osoby pomyślnie zdały egzamin.
Programy szkoleniowe zyskały nową dynamikę rozwoju, szczególnie dzięki wprowadzeniu innowacyjnych technologii, takich jak zastosowanie sztucznej inteligencji w pracy inżyniera. Obniżone ceny materiałów i sprzętu oraz mniejsze koszty pracy przyniosły stabilizację w budownictwie.
Podczas uroczystości wręczono podziękowania i listy gratulacyjne osobom , które swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniły się do rozwoju środowiska inżynieryjno-technicznego.
Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in.:
- Pani Kinga Bolc,
- Pan Jan Nabiałek,
- Pani Izabela Kiernozek,
- Pan Jan Tadeusz Szumowski – wyróżniony za ponad 50-letnie zaangażowanie w rozwój budownictwa.
Jak podkreślił Pan Roman Lulis, przewodniczący Rady MOIIB, ubiegły rok przyniósł wiele pozytywnych zmian, ale to dopiero początek. Rok 2025 zapowiada się jako czas nowych inwestycji – od budowy CPK i kolei dużych prędkości, przez morskie farmy wiatrowe, aż po kluczową dla bezpieczeństwa energetycznego budowę elektrowni jądrowej. Transformacja energetyczna oraz nowe przepisy ułatwiające budownictwo mieszkaniowe otwierają ogromne możliwości dla gmin i miast.
Ważnym krokiem dla MOIIB będzie także zakup nieruchomości na nową siedzibę przy ul. Bluszczańskiej w Warszawie..
To inwestycja, która pozwoli jeszcze lepiej wspierać inżynierów w ich pracy.
Po części podsumowującej uczestnicy mieli okazję obejrzeć spektakl „Pomoc domowa” który dostarczył wielu chwil uśmiechu i relaksu. Wieczór zakończył się przy koleżeńskich rozmowach i nawiązywaniu nowych kontaktów – bo budownictwo to także współpraca i ludzie, którzy je tworzą.
Zachęcamy do przeczytania pełnej relacji wydarzenia w mediach: https://to.com.pl/spotkanie-noworoczne.../ar/c1p2-27155587
Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym spotkaniu i wspólnie spędzony czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia!
Więcej na Facebooku:










