ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

szkoła g

 29 stycznia 2020 członkowie Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa gościli na budowie Szkoły Gigant na warszawskiej Białołęce.

Szkoła na Ruskowym Brodzie ma pomieścić ponad 1000 uczniów i będzie kosztować prawie 54 mln zł. Rozmiar inwestycji jest prawdziwym wyzwaniem.

Planowane jest utworzenie 37 oddziałów: 13 dla klas I-IV,9 dla klas V-VI i 15 dla klas VII-VIII.

Na początku realizacji, po wykonaniu 24 odwiertów w celu zbadania gruntu, konieczna okazała się wymiana nawierzchni do 3 metrów w głąb ziemi. Przebiegające kiedyś tędy starorzecze dopływu Wisły, pozostawiło grubą warstwę przewarstwienia torfów i namułów.

Obiekt nie jest podpiwniczony. Kompleks składać się będzie z kilku budynków posiadających od 1 do 3 kondygnacji oraz hali sportowej o wymiarach 24x44 metrów z widownią, szatniami i magazynami. Konstrukcja hali opiera się na 12 metrowych słupach w liczbie 14. Dach wykonano w konstrukcji stalowej.

b_250_170_16777215_0_0_images_szkoagigant.jpg

 Wstępne podgrzanie wody odbywać się będzie za pomocą 4 pomp ciepła woda-powietrze o mocy 200kW.

Wentylacja grawitacyjna plus mechaniczna w pomieszczeniach technicznych, zapleczu kuchennym, sali gimnastycznej i pomieszczeniach sanitarnych.

Ciekawym rozwiązaniem jest kładka prowadząca z 1 piętra budynku na drugą stronę ulicy do boisk szkolnych - boisk do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa. 

Infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy przedstawicielom wykonawcy - firmy Erdub: Łukaszowi Światkowskiemu Dyrektorowi Oddziału Warszawa, Dariuszowi Skwierz Kierownikowi Budowy i Michałowi Wieremiejuk Kierownikowi Kontraktu za niezwykle ciekawe zaprezentowanie nam budowy tego ogromnego kompleksu szkolnego.