ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

b_250_170_16777215_00_images_zss4.jpgW dniu 10.09.2021 r. na  Strzelnicy CWKS „Legia” Warszawa Sekcja Strzelecka -Rembertów odbyły się "II Ogólnopolskie Zawody w Strzelectwie Sportowym Inżynierów Budownictwa".

Rozegrano 5 konkurencji:

- Psp10z13 (pistolet sportowy)                           

- Pcz10z13 (pistolet centralnego zapłonu),                                               

- Ppn10z13 (pistolet pneumatyczny)                                                                  

- Ksp10z13 (karabin sportowy)                

- S5, Pczdyn10 (część dynamiczna: strzelba i pistolet centralnego zapłonu)

 

W Zawodach wzięło udział 40 zawodników, reprezentantów 9 Okręgowych Izb Inżynierów:

- Śląskiej OIIB,

- Wielkopolskiej OIIB,

- Podkarpackiej OIIB,

- Lubelskiej OIIB,

- Warmińsko-Mazurskiej OIIB,

- Małopolskiej OIIB,

- Kujawsko-Pomorskiej OIIB,

- Dolnośląskiej OIIB,

- Mazowieckiej OIIB (Gospodarz Zawodów).

Po zakończeniu Zawodów odbyła się część edukacyjna imprezy, czyli trzy szkolenia o tematyce budowlanej wraz z prezentacjami:

  1. "Podstawy prawne budowy strzelnic w Polsce".                                               
  2. "Rozwiązania oraz problemy organizacyjne podczas budowy Metra Warszawskiego".      
  3. "Konstrukcje strzelnic sportowych do strzelań statycznych i rozwiązania ich elementów zabezpieczających".

Po części szkoleniowej odbyło się ogłoszenie wyników Zawodów i dekoracja zwycięzców. Puchary, dyplomy i medale (tylko w klasyfikacji indywidualnej) wręczali:

Przewodniczący Mazowieckiej OIIB - Roman Lulis
Z-ca Przewodniczącego Dolnośląskiej OIIB - Rafał Zarzycki
Z-ca Skarbnika PIIB - Dariusz Karolak
Przewodniczący ZSS-MOIIB - Ryszard Rak

Zawodnicy reprezentujący MOIIB stawali na „pudle” w większości konkurencji. Ostatecznie nagrodę główną Zawodów zdobyła Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Gratulujemy!

Zgodnie z Regulaminem Zawodów zwycięzca nagrody głównej organizuje następne trzecie już zawody o nazwie: "III Ogólnopolskie Zawody w Strzelectwie Sportowym Inżynierów Budownictwa. 

 

b_250_170_16777215_00_images_zss5.jpgKolejną atrakcyjną częścią edukacyjnej imprezy "II Ogólnopolskie Zawody w Strzelectwie Sportowym Inżynierów Budownictwa" w dniu 10.09.2021 r. był się wyjazd techniczny na budowę Varso Tower z prelekcją w trakcie zwiedzania  pt.:"Problemy techniczne związane z realizacją budowy Varso Tower". Pogoda dopisała. Zapoznano się z budową dzięki gościnności Inwestora i Generalnego Wykonawcy.  Varso Tower to aktualnie najwyższy w Unii Europejskiej wieżowiec o 53 piętrach, i wysokości całkowitej z iglicą: 310 metrów, o powierzchni użytkowej 70 500 m2. Aktualnie trwają tam prace wykończeniowe i aranżacja lokali dla przyszłych użytkowników.

W wyjeździe wzięli udział reprezentanci na Zawody pięciu Izb Okręgowych, razem 11 inżynierów z izb: podkarpackiej (Rzeszów), lubelskiej (Lublin), dolnośląskiej (Wrocław), warmińsko-mazurskiej (Olsztyn), małopolskiej (Kraków) oraz Przewodniczący ZSS-MOIIB Ryszard Rak. Ciekawostką było, że w tym dniu na dole, na poziomie ulic było chłodniej niż na górze. Przewodniczący ZSS-MOIIB dopilnował, żeby wszyscy wzięli ciepłe ubrania i kurtki, a kto posłuchał, ten na górze wszystko zdejmował. Na najwyższym tarasie widokowym nie było wiatru i przy pełnym słońcu wszyscy rozbierali się do podkoszulek ;-)