ul. 1 Sierpnia 36 B, 02-134 Warszawa

Kolejna inicjatywa MOIIB jest rozwijana w skali kraju. Tym razem udało się zawrzeć umowy z kwalifikowanymi dostawcami usług zaufania na sprzedaż członkom Polska Izba Inżynierów Budownictwa podpisów kwalifikowanych w preferencyjnych cenach. Sprawę od samego początku realizował i pilotował nasz przedstawiciel w Prezydium PIIB – Tomasz Piotrowski Z-ca Sekretarza Krajowej Rady, który jest Przewodniczącym naszej Komisji ds. BIM i Cyfryzacji z Budownictwie.

Uruchomione zostały już zakupy od dwóch dostawców (CenCert podpis elektroniczny i Certum by Asseco Data Systems - ludzie, pasje, technologie), ale w najbliższej przyszłości spodziewamy się finalizacji rozmów z pozostałymi: 𝗘𝘂𝗿𝗼𝗰𝗲𝗿𝘁, 𝗞𝗜𝗥 oraz 𝗣𝗪𝗣𝗪. Zachęcamy do zapoznania się ze specjalną ofertą przygotowaną dla wszystkich członków PIIB. Szczegółową instrukcję zakupu znajdziecie na stronie PIIB:
https://www.piib.org.pl/dla-czlonkow/e-podpis


 

 
 
 
 
         Zapraszamy na XI Zawody pływackie "Masters" o Puchar Przewodniczącego MOIIB, które odbędą się 16 października 2021r. na krytej Pływalni w Ostrowi Mazowieckiej.
 
    Zawody będą transmitowane:  
           Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=F31bumoV_TU  
 
    Ponadto materiały oraz link do transmisji online znajduje się na stronie livetiming.pl.  
 
 

  Pliki do pobrania:
  Zgłoszenie

  Regulamin 
  Oświadczenie

Rozpoczęła się XI edycja organizowanego przez MOIIB konkursu Firma Inżynierska Mazowsza.

Czytaj więcej...Celem konkursu jest promocja dobrych wzorców i osiągnięć najlepszych firm w branży budowlanej. Zapraszamy do uczestnictwa przedstawicieli firm budowlanych, świadomych wartości swoich działań w zakresie efektywności gospodarowania, innowacyjności, realizowanych rozwiązań i dynamiki rozwoju. Coroczne wyniki tego konkursu wskazują na szansę zajęcia wysokiego miejsca nie tylko przez duże przedsiębiorstwa, ale i mniejsze firmy budowlane, które stawiają na jakość organizacji, nowoczesność, zaangażowanie i kompetencje zespołu.

Podobnie jak w poprzednich latach, nagrody przyznawane będą w trzech kategoriach: firmy wykonawcze, firmy consultingowe i projektowe, firmy zarządzające (inwestorstwo zastępcze, eksploatacja). Każdy uczestnik może zgłosić się tylko w jednej, wybranej przez siebie kategorii. Zwycięzcy zdobędą tytuł laureata Konkursu MOIIB – Firma inżynierska Mazowsza roku 2020 i prawo do posługiwania się nim w działalności rynkowej, statuetkę oraz darmową reklamę na Fanpage'u MOIIB. Jury w procedurze konkursowej dokona wyboru trzech czołowych firm w trzech wymienionych wyżej kategoriach.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości obchodów tegorocznego Święta Budowlanych lub innej uroczystości zorganizowanej przez MOIIB.

Zgłoszenia do konkursu składać za pomocą formularza: Formularz (plik pdf) .

W tej samej witrynie oraz w mediach społecznościowych MOIIB ukazywać się będą komunikaty związane z konkursem.

Wydłużenie terminu zgłoszeń do 04.10.2021r.

Czytaj więcej...W dniu 10.09.2021 r. na  Strzelnicy CWKS „Legia” Warszawa Sekcja Strzelecka -Rembertów odbyły się "II Ogólnopolskie Zawody w Strzelectwie Sportowym Inżynierów Budownictwa".

Rozegrano 5 konkurencji:

- Psp10z13 (pistolet sportowy)                           

- Pcz10z13 (pistolet centralnego zapłonu),                                               

- Ppn10z13 (pistolet pneumatyczny)                                                                  

- Ksp10z13 (karabin sportowy)                

- S5, Pczdyn10 (część dynamiczna: strzelba i pistolet centralnego zapłonu)

 

W Zawodach wzięło udział 40 zawodników, reprezentantów 9 Okręgowych Izb Inżynierów:

- Śląskiej OIIB,

- Wielkopolskiej OIIB,

- Podkarpackiej OIIB,

- Lubelskiej OIIB,

- Warmińsko-Mazurskiej OIIB,

- Małopolskiej OIIB,

- Kujawsko-Pomorskiej OIIB,

- Dolnośląskiej OIIB,

- Mazowieckiej OIIB (Gospodarz Zawodów).

Po zakończeniu Zawodów odbyła się część edukacyjna imprezy, czyli trzy szkolenia o tematyce budowlanej wraz z prezentacjami:

  1. "Podstawy prawne budowy strzelnic w Polsce".                                               
  2. "Rozwiązania oraz problemy organizacyjne podczas budowy Metra Warszawskiego".      
  3. "Konstrukcje strzelnic sportowych do strzelań statycznych i rozwiązania ich elementów zabezpieczających".

Po części szkoleniowej odbyło się ogłoszenie wyników Zawodów i dekoracja zwycięzców. Puchary, dyplomy i medale (tylko w klasyfikacji indywidualnej) wręczali:

Przewodniczący Mazowieckiej OIIB - Roman Lulis
Z-ca Przewodniczącego Dolnośląskiej OIIB - Rafał Zarzycki
Z-ca Skarbnika PIIB - Dariusz Karolak
Przewodniczący ZSS-MOIIB - Ryszard Rak

Zawodnicy reprezentujący MOIIB stawali na „pudle” w większości konkurencji. Ostatecznie nagrodę główną Zawodów zdobyła Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Gratulujemy!

Zgodnie z Regulaminem Zawodów zwycięzca nagrody głównej organizuje następne trzecie już zawody o nazwie: "III Ogólnopolskie Zawody w Strzelectwie Sportowym Inżynierów Budownictwa. 

 

Czytaj więcej...Kolejną atrakcyjną częścią edukacyjnej imprezy "II Ogólnopolskie Zawody w Strzelectwie Sportowym Inżynierów Budownictwa" w dniu 10.09.2021 r. był się wyjazd techniczny na budowę Varso Tower z prelekcją w trakcie zwiedzania  pt.:"Problemy techniczne związane z realizacją budowy Varso Tower". Pogoda dopisała. Zapoznano się z budową dzięki gościnności Inwestora i Generalnego Wykonawcy.  Varso Tower to aktualnie najwyższy w Unii Europejskiej wieżowiec o 53 piętrach, i wysokości całkowitej z iglicą: 310 metrów, o powierzchni użytkowej 70 500 m2. Aktualnie trwają tam prace wykończeniowe i aranżacja lokali dla przyszłych użytkowników.

W wyjeździe wzięli udział reprezentanci na Zawody pięciu Izb Okręgowych, razem 11 inżynierów z izb: podkarpackiej (Rzeszów), lubelskiej (Lublin), dolnośląskiej (Wrocław), warmińsko-mazurskiej (Olsztyn), małopolskiej (Kraków) oraz Przewodniczący ZSS-MOIIB Ryszard Rak. Ciekawostką było, że w tym dniu na dole, na poziomie ulic było chłodniej niż na górze. Przewodniczący ZSS-MOIIB dopilnował, żeby wszyscy wzięli ciepłe ubrania i kurtki, a kto posłuchał, ten na górze wszystko zdejmował. Na najwyższym tarasie widokowym nie było wiatru i przy pełnym słońcu wszyscy rozbierali się do podkoszulek ;-)

Pozostały już ostatnie miejsca w trzeciej edycji podyplomowych studiów „Zarządzanie projektami budowlanymi”.   Studia uruchomione w październiku ubiegłego roku cieszą się bardzo dobrymi opiniami studentów i dużym zainteresowaniem w naborze. Dlatego po pierwszej edycji jesienią 2020 roku uruchomiona została kolejna - wiosną 2021 roku i trzecia na którą właśnie można się zapisać. Studia trwają rok, a zajęcia prowadzą na nich praktycy realizujący największe inwestycje w Polsce.