Szybki kontakt

Warszawa (-> szczegóły),

ul. 1 Sierpnia 36 B

02-134 Warszawa

NIP: 525 22 58 203

tel. +48 22 868 35 35

biuro@maz.piib.org.pl

pozostałe biura »
 
 

Aktualności

Szanowni Państwo,

Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej we współpracy z Mazowiecką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa przygotowuje w nadchodzącym roku akademickim 2018/19 nową ofertę dydaktyczną w zakresie wykorzystania technologii BIM w projektowaniu i planowaniu inwestycji.

W związku z tym, że tematyka BIM jest bardzo szeroka, chcielibyśmy poznać Państwa potrzeby doskonalenia zawodowego w zakresie tej technologii. W tym celu przygotowana została ankieta, o której wypełnienie uprzejmie prosimy. Dzięki Państwa odpowiedziom, możliwe będzie dostosowanie oferty kształcenia i wszelkich form doskonalenia zawodowego do Państwa potrzeb i zainteresowań

Link do ankiety: http://ankieta-bim.pw.plock.pl

b_200_150_16777215_00_images_stories_1801uprawnie_dsc_0075.jpg8-go stycznia a następnie 11-go stycznia odbyły się sympatyczne uroczystości przekazania uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie młodym inżynierom, którzy po odbyciu obowiązkowego stażu pracy pomyślnie złożyli egzamin w Izbie. To okazja do realizacji pierwszego kroku ku integracji środowiska, to pierwszy kontakt nowych Koleżanek i Kolegów z Koleżankami i Kolegami działających w organach samorządu. W tej uroczystości uczestniczy tradycyjnie dość liczne grono członków kierownictwa Izby, a także jeszcze nie dawno wymagających egzaminatorów. Zwykle uświetnia to spotkanie ktoś z administracji państwowej, samorządowej lub stowarzyszeniowej. Tym razem ponad pół tysiąca osób uprawnionych do otrzymania usprawnień było powodem podzielania uroczystości aż na trzy części. Zaproszenia wystosowano do koleżeństwa wg specjalności zawodowych.

b_200_150_16777215_00_images_stories_20171214spotkanie.jpgUpłynęło już prawie dwa miesiące od 14 grudnia kiedy większość koleżanek i Kolegów działających w organach Izby i delegatów spotkało się z miłymi gośćmi przyjaciółmi samorządu na opłatkowej uroczystości przedświątecznej. Opisujemy ja Na lamach naszego pisma, ale w nim mamy ograniczona możliwość pokazania galerii dokumentalnych zdjęć świadczących o sympatycznej atmosferze tego spotkania.

 

pzits

pzitb.jpg

SEP

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa O/W
Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych O/W
oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich O/W

zapraszają na KURS - WIOSNA 2018 - przygotowujący

do EGZAMINU NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE

prowadzony przez wybitnych specjalistów - rzeczoznawców budowlanych, wykładowców wyższych uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej

w terminach:

I Termin: 7, 8, 13, 14, 15 kwietniaÂ2018 r.
II Termin: 21, 22, 27, 28, 29 kwietnia 2018 r.
Dodatkowo jeden dzień w terminieÂ12 lub 13 maja 2018 r. - na zajęcia w grupach specjalnościowych

UWAGA! I termin rozpoczyna się w sobotę o godzinie 8:15. Osoby zapisane prosimy o przybycie kilka minut wcześniej w celu odebrania kompletu materiałów.

Szczegółowy harmonogram kursu dostaniecie Państwo pierwszego dnia wraz z materiałami.

Formularz zapisu do pobrania TUTAJ

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszego Drogiego Kolegi Inżyniera,

Zastępcy Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Marka Łagody.

 

b_200_150_16777215_00_images_Lagoda.jpgProf. dr. hab. inż. Marek Łagoda urodził się 1 stycznia 1948 w Lublinie. Ukończył Politechnikę Warszawską, Wydział Inżynierii Lądowej w specjalności budownictwo mostowe. Bezpośrednio po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w instytucie badawczym dróg i mostów w Warszawie koncentrując się na pracach badawczych dotyczących nowych typów połączeń w budowie i wzmacnianiu mostów oraz wprowadzaniu ich do praktyki i produkcji przemysłowej. Zajmował się także wykorzystaniem nowoczesnych materiałów kompozytowych do wzmacniania mostów betonowych i stalowych.

Wprowadził nowe rodzaje stali konstrukcyjnych do budowy mostów. Pracował nad optymalizacją rozwiązań w budownictwie mostowym. Wiele z tych osiągnięć opublikował w prasie fachowej krajowej i zagranicznej. Pełnił również funkcje konsultanta przy projektowaniu i budowie dużych przepraw mostowych takich jak: mosty świętokrzyski i siekierkowski w warszawie. Był członkiem komitetu inżynierii lądowej i wodnej PAN i wielu rad naukowych przy różnych instytucjach.

            Odznaczony wielokrotnie przez różne resorty między innymi za projekt mostu na Narwi w Ostrołęce. Znajdował również czas na pracę społeczną. Przez  15 lat był czynnym i aktywnym członkiem okręgowej komisji rewizyjnej, w kadencji III i IV pełnił funkcję Z-cy Przewodniczącego OKR.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010-2014 MOIIB
aplikacje www: entim