Szybki kontakt

Warszawa (-> szczegóły),

ul. 1 Sierpnia 36 B

02-134 Warszawa

NIP: 525 22 58 203

tel. +48 22 868 35 35

biuro@maz.piib.org.pl

pozostałe biura »
 
 

Aktualności

b_200_150_16777215_00_images_stories_1801uprawnie_dsc_0075.jpg8-go stycznia a następnie 11-go stycznia odbyły się sympatyczne uroczystości przekazania uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie młodym inżynierom, którzy po odbyciu obowiązkowego stażu pracy pomyślnie złożyli egzamin w Izbie. To okazja do realizacji pierwszego kroku ku integracji środowiska, to pierwszy kontakt nowych Koleżanek i Kolegów z Koleżankami i Kolegami działających w organach samorządu. W tej uroczystości uczestniczy tradycyjnie dość liczne grono członków kierownictwa Izby, a także jeszcze nie dawno wymagających egzaminatorów. Zwykle uświetnia to spotkanie ktoś z administracji państwowej, samorządowej lub stowarzyszeniowej. Tym razem ponad pół tysiąca osób uprawnionych do otrzymania usprawnień było powodem podzielania uroczystości aż na trzy części. Zaproszenia wystosowano do koleżeństwa wg specjalności zawodowych.

 

pzits

pzitb.jpg

SEP

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa O/W
Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych O/W
oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich O/W

zapraszają na KURS - WIOSNA 2018 - przygotowujący

do EGZAMINU NA UPRAWNIENIA BUDOWLANE

prowadzony przez wybitnych specjalistów - rzeczoznawców budowlanych, wykładowców wyższych uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej

w terminach:

I Termin: 7, 8, 13, 14, 15 kwietniaÂ2018 r.
II Termin: 21, 22, 27, 28, 29 kwietnia 2018 r.
Dodatkowo jeden dzień w terminieÂ12 lub 13 maja 2018 r. - na zajęcia w grupach specjalnościowych

UWAGA! I termin rozpoczyna się w sobotę o godzinie 9:00. Osoby zapisane prosimy o przybycie kilka minut wcześniej w celu odebrania kompletu materiałów.

Szczegółowy harmonogram kursu dostaniecie Państwo pierwszego dnia wraz z materiałami.

Formularz zapisu do pobrania TUTAJ

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszego Drogiego Kolegi Inżyniera,

Zastępcy Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Marka Łagody.

 

b_200_150_16777215_00_images_Lagoda.jpgProf. dr. hab. inż. Marek Łagoda urodził się 1 stycznia 1948 w Lublinie. Ukończył Politechnikę Warszawską, Wydział Inżynierii Lądowej w specjalności budownictwo mostowe. Bezpośrednio po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w instytucie badawczym dróg i mostów w Warszawie koncentrując się na pracach badawczych dotyczących nowych typów połączeń w budowie i wzmacnianiu mostów oraz wprowadzaniu ich do praktyki i produkcji przemysłowej. Zajmował się także wykorzystaniem nowoczesnych materiałów kompozytowych do wzmacniania mostów betonowych i stalowych.

Wprowadził nowe rodzaje stali konstrukcyjnych do budowy mostów. Pracował nad optymalizacją rozwiązań w budownictwie mostowym. Wiele z tych osiągnięć opublikował w prasie fachowej krajowej i zagranicznej. Pełnił również funkcje konsultanta przy projektowaniu i budowie dużych przepraw mostowych takich jak: mosty świętokrzyski i siekierkowski w warszawie. Był członkiem komitetu inżynierii lądowej i wodnej PAN i wielu rad naukowych przy różnych instytucjach.

            Odznaczony wielokrotnie przez różne resorty między innymi za projekt mostu na Narwi w Ostrołęce. Znajdował również czas na pracę społeczną. Przez  15 lat był czynnym i aktywnym członkiem okręgowej komisji rewizyjnej, w kadencji III i IV pełnił funkcję Z-cy Przewodniczącego OKR.

 

b_200_150_16777215_00_images_stories_20171214spotkanie.jpgUpłynęło już prawie dwa miesiące od 14 grudnia kiedy większość koleżanek i Kolegów działających w organach Izby i delegatów spotkało się z miłymi gośćmi przyjaciółmi samorządu na opłatkowej uroczystości przedświątecznej. Opisujemy ja Na lamach naszego pisma, ale w nim mamy ograniczona możliwość pokazania galerii dokumentalnych zdjęć świadczących o sympatycznej atmosferze tego spotkania.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszego Drogiego Kolegi Inżyniera,

Waldemara Ciesielskiego.

b_200_150_16777215_00_images_Ciesielski.jpgW dniu 21 lutego 2018 r. zmarł nagle w wieku 63 lat, nasz kolega inż. Waldemar Edward Ciesielski. Śp. Waldemar był absolwentem Technikum Melioracji Wodnych w Bratoszewicach, absolwentem Wydziału Melioracji Wodnych na SGGW w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe na Wydziale Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim w specjalizacji „Funkcjonowanie gospodarki narodowej”.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010-2014 MOIIB
aplikacje www: entim